Прејди на содржината

Хаифа Вахби

Од Википедија — слободната енциклопедија
Хаифа Вахби во Абу Даби

Хаифа Вахби или Хаифа (арап. هيفاء وهبي; родена 10 март 1976 година во Махруна, Либан) е популарна либанска пејачка, актерка и модел во арапскиот свет. Финалист на натпреварот за убавина Мис Либан.

Врска[уреди | уреди извор]