Хава Мустафа

Од Википедија — слободната енциклопедија

Хава Мустафа (р. 20 септември 1997) — македонска фудбалерка, која игра како напаѓач за прволигашкиот клуб ЖФК Шкендија и женската репрезентација на Македонија.