ФК Брегалница (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Ф. К. Брегалница)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

ФК Брегалница е име на фудбалски клуб именуван по реката Брегалница. Со ова име се именувани следниве клубови: