Фуша-Араз

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Фуша-Араз
Град-Општина
Фуша-Араз се наоѓа во Албанија
Фуша-Араз
Координати: 42°04′ СГШ 20°02′ ИГД / 
Држава  Албанија
Област Скадар
Округ Пука
Надм. вис. 503 м
Население (2001)
 • Вкупно 4.117
Часовен појас Централно Европско Време (UTC+1)
 • Лете (DST) CEST (UTC+2)
Регистарски таблички PU

Фуша-Араз (албански: Fushë-Arrëz) е град во Албанија. Населението на градот изнесува 4.117. Се наоѓа во северниот дел на државата во округот Пука.