Прејди на содржината

Фукусабуро Харада

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Фукусабуро Харада
Лични податоци
Роден во Јапонија
Позиција Голман
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
Osaka SC
Репрезентација
1923 Јапонија Јапонија 2 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Фукусабуро Харада — поранешен јапонски фудбалер.

Статистика

[уреди | уреди извор]
Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1923 2 0
Вкупно 2 0

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]