Фуенте ел Сауз

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Фуенте ел Сауз
ЗемјаШпанија
Автономна областКастилја и Леон
ПровинцијаАвила
ОпштинаФуенте ел Сауз
Површина
 • Вкупна9 км2 (3 ми2)
Население (2004)
 • Вкупно264
 • Густина29,3/км2 (760/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CEST (UTC+2)

Фуенте ел Сауз е општина која се наоѓа во провинција Авила, во автономната покраина Кастилја и Леон.Координати: 40°58′39″ СГШ; 4°54′32″ ЗГД / 40.97750001° СГШ; 4.90888889889° ЗГД / 40.97750001; -4.90888889889