Фудбалски натпревари Македонија - Холандија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Натпревари Македонија - Холандија
Македонија Холандија
Вкупно натпревари 4 Вкупно натпревари
Победи 0 Порази
Нерешени 2 Нерешени
Порази 2 Победи
Дадени голови 3 Примени голови
Примени голови 8 Дадени голови
  Победа на Македонија
  Победа на Холандија
  Нерешено
# Дата Локација Домаќин Резултат Гостин Натпреварување Детали Наводи
1. 9 октомври 2004 Скопје Македонија  2 – 2  Холандија Квал. за СП 2006
2. 12 октомври 2005 Амстердам Холандија  0 – 0  Македонија Квал. за СП 2006
3. 10 септември 2008 Лавов Македонија  1 – 2  Холандија Квал. за СП 2010
4. 1 април 2009 Амстердам Холандија  4 – 0  Македонија Квал. за СП 2010
5. 17 јуни 2021 Амстердам Македонија   Холандија ЕП 2020

Надворешни врски[уреди | уреди извор]