Френк Фернандез

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Franc Fernandez
ЗанимањеАртист, Моден дизајнер, стилист
Страница
francfernandez.com

Френк Фернандез аргентински артист и моден дизајнер кој работи во Лос Анџелес, Калифорнија. Неговата најпозната работа е фустанот од месо на Лејди Гага.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]