Фреден (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Фреден може да се однесува на следниве места:

  • Фреден — град во сојузната покраина Северна Рајна-Вестфалија, Германија
  • Фреден (Лајне) — општина во сојузната покраина Долна Саксонија, Германија
  • Фреден (остров) — остров во архипелагот Земја Франц Јозеф