Фрехенал де ла Сиера

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Фрегенал де ла Сиера)
Прејди на: содржини, барај
Фрехенал де ла Сиера
Знаме на Фрехенал де ла Сиера
Знаме
Амблем на Фрехенал де ла Сиера
Амблем
Земја Шпанија
Автономна област Екстремадура
Провинција Бадахоз
Општина Фрехенал де ла Сиера
Површина
 • Вкупна 237 км2
Надм. вис. 579 м
Население (2006)
 • Вкупно 5.275
 • Густина 22,3/км2
Часовен појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CEST (UTC+2)

Фрехенал де ла Сиера е општина која се наоѓа во покраината Бадахоз, во автономната заедница Екстремадура .