Франческо Марија Сфорца

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Франческо Марија Сфорца
Francesco Sforza.jpeg
Династија династија Сфорца
Татко Џан Галеацо Сфорца
Мајка Изабела Неаполска
Роден/а 30 јануари 1491
Починал/а 1512

Франческо Марија Сфорца (роден на 30 јануари 1491 - починал во 1512) бил син на Џан Галеацо Сфорца и Изабела Неаполска.