Франческо Канела

Од Википедија — слободната енциклопедија

Франческо Канела (роден на 28 јануари 1939 година во Новента ди Пјаве) - пензиониран италијански професионален фудбалер.

Почести[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]