Флориановка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Флориановка
Флоріанівка
Црква
Црква
Местоположба
Координати

Erioll world.svg 49°37′26″N, 28°47′51″E

Општи податоци
Име
- изворно
Флориановка
  Флоріанівка
Управа
Земја  Украина
Број на општини Виничка област, Козјатински реон
Географија
Површина 2,7 км²
Население
Население 583

Флориановка (украински: Флоріанівка) е село во Украина, Козјатински реон, Виничка област.