Фијакер стари

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Фијакер стари е позната српска (војводинска) тамбурашка народна песна. Легендарна е изведбата на оваа песна од страна на буњевечкиот (војводински-хрватски) пејач Звонко Богдан.

Текст[уреди | уреди извор]

Фијакер стари улицама лута
и собом носи заљубљени пар.
Целе ноћи снег полако пада,
а двоје младих греје срца жар.

Прошла је ноћ та као ока трептај,
и зора рана оставља свој траг.
Ја напуштам најмилију драгу,
све дивне ноћи и тај Сомбор град.

Само да ми се ластом створити
и још да могу небом летети,
летео бих цео дан и ноћ,
само да могу својој драгој доћ’.

Фијакер стари сад више не лута,
и не чује се оног вранца бал.
Заборавит’ морам своју драгу,
све дивне ноћи и тај Сомбор град.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]