Фихсе Берлин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Сала Макс Шмелинг

Фихсе Берлин е професионален ракометен клуб од Берлин, Германија, кој моментално се натпреварува во ракометната Бундеслига, највисоката национална лига. На домашен терен играат во салата Макс Шмелинг.

Надворешни врски=[уреди | уреди извор]