Филип Хајден

Од Википедија — слободната енциклопедија
Филип Хајден во 2022 година

Филип Хајден (роден на 26 септември 1988 во Марбах на Некар) е германски кошаркар. Тој од 2018 година игра за тимот на USC Хајделберг кој се натпреварува во лигите од понизок ранк. Висок е 206 сантиметри и игра на позиција центар.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]