Филипо Ѕаканти

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Филипо Ѕаканти
Лични податоци
Цело имеФилипо Ѕаканти
Роден12 септември 1995 (1995-09-12) (26 г.)
Бергамо,  Италија
Податоци за клубот
Мом. клубНипо-Вини Фантини-Фезане
Дисциплинадрумски велосипедизам
Улогавозач
Аматерски клубови
2014–2017 Тим Колпак
Професионални клубови
2018– Нипо-Вини Фантини-Европа Овини
Последна промена
28 август 2018

Филипо Ѕаканти (италијански: Filippo Zaccanti; р. 12 септември 1995) — италијански професионален друмски велосипедист, кој вози за професионалната континентална екипа Нипо-Вини Фантини-Фезане.[1]

Достигнувања[уреди | уреди извор]

2017
4. ГП Каподарко

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Filippo Zaccanti“. ProCyclingStats. Посетено на 10 април 2018.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]