Филипешти

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Филипешти
Општина
Држава  Романија
Округ Бакау
Население (2002)[1] 4.716
Часовен појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Филипешти (романски: Filipeşti) е општина во округот Бакау во Романија, во која живеат 4.716 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]