Филип

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Филип е често име помеѓу Кралевите на Античка Македонија и може да се однесува на:


Други земји[уреди | уреди извор]

Шпанија[уреди | уреди извор]

Белгија[уреди | уреди извор]