Фиксирање

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Момент во кој на пазарот на фјучерси купувачот или продавачот при "call" купување или продажба ја одредува цената, односно купувачот куповната а продавачот продажната цена.

Поврзано[уреди | уреди извор]

  • "call" купување
  • "call" продавање.