Фикрет Аломеровиќ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Фикрет Аломеровиќ
Лични податоци


* Настапи (Голови)

Фикрет Аломеровиќ (роден на 3 декември, 1970) е македонски фудбалер, кој игра во одбрана.

Аломерович e земен во руски фудбалски клуб Торпедо.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]