Фејдунг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Фејдунг (кин. 肥东县; пинјин: Féidōng Xiàn) е округ источно од Хефеј, во покраината Анхуеј, родно место на прочуениот судија Бао Џенг од династијата Северен Сунг.

Сообраќај[уреди | уреди извор]

Значајни личности[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]