Прејди на содржината

Фестивал Одигитис

Од Википедија — слободната енциклопедија
Фестивалот Одигитис во 2007 година

Фестивалот Одигитис (именуван по весникот на КМГ и поемата на Костас Варналис „Одигитис“), е серија на годишни фестивали организирани во повеќето големи градови во Грција од страна на Комунистичката младина на Грција.

Поврзано[уреди | уреди извор]