Фернандо Луис Капуро

Од Википедија — слободната енциклопедија

Фернандо Луис Капуро (роден на 23 април 1963) — чилеански ракометен тренер на репрезентацијата на Чиле.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „2015 World Championship Roster“ (PDF). ИХФ. Архивирано од изворникот (PDF) на 20 декември 2014. Посетено на 16 декември 2021.