Ферибот Рогец

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ферибот Рогец

Ферибот Рогец, исто така познат како Ферибот Шартау Рогец, е ферибот во реката Елба помеѓу Шартау и Рогец во Саксонија-Анхалт, Германија.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Ферибот Шартау Рогец“. Google Maps. Посетено на 2009-02-04.

Координати: 52°18′48″ N; 11°46′14″ E / 52.313457° СГШ; 11.770585° ИГД / 52.313457; 11.770585