Феникс (издавачка куќа)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Феникс е издавачка куќа со седиште во Скопје.

Историја, организација и менаџмент[уреди | уреди извор]

Основач и директор на „Феникс“ е Христо Петрески.[1]

Каталог на изданија[уреди | уреди извор]

Библиотека „Врвови“[уреди | уреди извор]

Други изданија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Волтер, Кандид. Скопје: Феникс (без дата).