Федерико Ричи (фудбалер)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Италија Федерико Ричи
Лични податоци
Роден на 27 мај 1994 (1994-05-27) (28 г.)
Роден во Рим, Италија
Висина &100000000000001750000001,75 м
Позиција среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Сасуоло Сасуоло
Број 27
Младинска кариера
Рома Рома
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2013– Рома Рома 4 (0)
2014-2016Кротоне Кротоне 57 (12)
2016-Сасуоло Сасуоло 2 (0)
Репрезентација
2014-2015 Италија Италија 20 3 (0)
2016- Италија Италија 21 5 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 22 јануари 2012.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 22 јануари 2012

Федерико Ричи (роден на 27 мај 1994) — италијански фудбалер, играч од средниот ред на Сасуоло, на заем од Рома.