Федерална агенција за шумарство (Русија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Федерална агенција за шумарство е федерално тело кое врши контрола над употребата на шумарството во Руската Федерација.[1] Оваа федерална агенција е создадена во 2004 година како дел од руското Министерство за природни ресурси и животна средина.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Federal Agency for Forestry“. Government of the Russian Federation. Посетено на 16 October 2020.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]