Фан Лина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Медали
Кану спринт жени

ИКФ Светски Кану Шампионат

Сребро Севиља 2002
K-4 1000 m

Фан Лина е кинеска кануистка-спринтер која се натпреваруваше во раните 2000-ти. Таа освои второ место (сребрен медал) во дисциплината К-4 1000 метри жени на ИКФ Светскиот Кану Спринт Шампионат.

Наводи[уреди | уреди извор]