Фанану

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Карта на Чук.

Фанану е село и општина во сојузната држава Чук во Микронезија. Општината се наоѓа на источниот дел од атолот Номвин.

Наводи[уреди | уреди извор]

Координати: 8°33′31″ N; 151°54′16″ E / 8.5586° СГШ; 151.9045° ИГД / 8.5586; 151.9045

Поврзано[уреди | уреди извор]