Фала-Бегуец

Од Википедија — слободната енциклопедија
Карта на Чук.

Фала-Бегуец е село и општина во сојузната држава Чук во Микронезија.

Наводи[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Координати: 7°21′17″ N; 151°40′01″ E / 7.3548° СГШ; 151.6669° ИГД / 7.3548; 151.6669