Фала-Бегуец

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Фала-Бегуетс)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Карта на Чук.

Фала-Бегуец е село и општина во сојузната држава Чук во Микронезија.

Наводи[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Координати: 7°21′17″ СГШ; 151°40′01″ ИГД / 7.3548° СГШ; 151.6669° ИГД / 7.3548; 151.6669