Прејди на содржината

Факултет за бизнис администрација (Куманово)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Факултет за бизнис администрација
Зградата на факултетот
Друго име
Fakulteti i Administratës së Biznesit (албански)
Faculty of Business Administration (англиски)
ВидДеловно административен
Матична установа
Државен универзитет во Тетово
МестоКуманово, Македонија
Јазикалбански, македонски, англиски
unite.edu.mk/mk

Факултет за бизнис администрацијафакултет во Куманово, кој е составна единица при Државниот универзитет во Тетово, Тетово.

Програма[уреди | уреди извор]

Факултетот нуди две студиски програми:[1]

Галерија[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Факултет за бизнис администрација“. Државен универзитет во Тетово. Архивирано од изворникот 2018-07-15. Посетено на 9 декември 2022.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]