ФК Три Чешми

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

ФК Три Чешми е македонски фудбалски клуб од населбата Три Чешми, Општина Штип, и е оформен 1950 година. Во својата историја клубот има настапувано во 2 МФЛ (Втора Македонска Фудбалска Лига)