ФК Сао Пауло

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од ФК Сао Паоло)
Прејди на: содржини, барај
Фасада на Спомен клуб

Сао Паоло ФК (португалски: São Paulo Futebol Clube) е фудбалски клуб од градот Сао Паоло, Бразил. Игра во првенство Бразил, Бразил првенство и други. Тренер на клубот во моментов е Адилсон Батиста. Клубот игра на Стадион Цицерон Помпеу де Толедо (58.337 седишта).

Стадион[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]