Прејди на содржината

ФК Работник (Лозово)

Од Википедија — слободната енциклопедија

ФК Работник е македонски фудбалски клуб од село Лозово, од истоимената Општина Лозово. Клубот настапува во Третата македонска лига - Исток.

Историја[уреди | уреди извор]

Во својата историја клубот има настапувано во Втората фудбалска лига.