ФК Превалец

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


ФК Превалец е македонски фудбалски клуб од приградската населба Превалец во Велес. Клубот се натпреварува во Третата македонска фудбалска лига - Југ.

Историја[уреди | уреди извор]

Клубот бил формиран во 1978 година од група граѓани на населбата Превалец.