ФК Пелистер Трелеборг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ФК Пелистер Трелеборг
MF Pelister Trelleborg
2 500.jpg
Целосно имеФудбалски Клуб Пелистер Трелеборг
Прекари1970
Мреж. местоОфицијално мрежно место

ФК Пелистер Трелеборг — фудбалски клуб од Трелеборг, Шведска формиран од страна на македонски доселеници. Клубот бил формиран во 1970 година.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]