ФК Орихуела

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Орихуела
Orihuela
Целосно име Orihuela Club de Fútbol
Прекар(и) Шкорпиите
Основан 1993
Терен Лос Арсос Стадион
Орихуела, Шпанија
(Капацитет: 5,000)
Претседател Шпанија Антонио Фелисес
Менаџер Шпанија Серхио Инслан
Лига Сегунда Б-група 3
2010–11

Сегунда Б-група 3, 3-ти

pattern_la1=
Team colours
Team colours
Team colours
Team colours
Team colours
Домашни бои
Team colours
Team colours
Team colours
Team colours
Team colours
Гостински бои
Soccerball current event.svg Тековна сезона

Орихуела Клуб де Футбол е шпански фудбалски тим со седиште во Орихуела во Валенсија. Основан е во 1993 година, и игра во Сегунда Б дивизион, а домашните натпревари ги игра на Лос Арсос стадионот, со капацитет од 5.000 седишта.