ФК Младост (Оризари)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ФК Младост - Оризари
Целосно име Фудбалски клуб Младост - Оризари
Основан 1956
Распаднат {{{распаднат}}}
Стадион фудбалско игралиште во Оризари
Капацитет 100
Претседател Сашко Ангелов
Тренер Столе Тошев
Лига ФФМ Детска фудбалска лига - Источен регион
2014/2015 ?
Екипни бои
Kit body unknown.png
Екипни бои
Екипни бои
Екипни бои
Екипни бои
Домашен дрес
Екипни бои
Kit body unknown.png
Екипни бои
Екипни бои
Екипни бои
Екипни бои
Гостински дрес

ФК Младост е фудбалски клуб од Оризари, Општина Кочани.Тренер на клубот е Столе Тошев (Цоло) помошен тренер Александар Ананиев (Трибе) ,а претседател Сашко Ангелов.