Прејди на содржината

ФК Милано

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од ФК Милано Куманово)

ФК Миланомакедонски фудбалски тим од Куманово кој моментално игра во Општинската фудбалска лига Куманово. Клубот е бивш учесник на Првата македонска лига

ФК Милано
Амблемот на ФК Милано
Целосно име ФК Милано Куманово
Основан 1990
Распаднат
Стадион Милано Арена
Капацитет 7.000
Лига ОФЛ Куманово
2019/20
(недовршена)
Општинска А лига - Куманово,
7. од 10 места
Екипни бои
Екипни бои
Екипни бои
Екипни бои
Екипни бои
Домашен дрес
Екипни бои
Екипни бои
Екипни бои
Екипни бои
Екипни бои
Гостински дрес