ФК Металург (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од ФК Металург)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

ФК Металург е име на фудбалски клуб, со коешто се именувани следниве клубови: