ФК Либерти Профешналс

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Либерти Профешнлс
Liberty Professionals FC
Целосно име Liberty Professionals Football Club
Основан 1996
Терен Дансоман Парк
Акра, Гана
(Сместивост: 2,000)
Сопственик празно
Лига Гло Премиер Лига
2011–12

Гло Премиер Лига, 8-ми

pattern_la1=
Домашни бои
Гостински бои

Либерти Профешнлс Фудбалски Клуб е фудбалски клуб од Гана со седиште во Акра. Клубот во моментов се натпреваруваат во Гло Премиер лигата.

Поранешни играчи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]