ФК Лепенец

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

ФК Лепенец е македонски фудбалски клуб од село Бардовци, Општина Карпош. Клубот е оформен во 1963 година и настапува во 3 МФЛ - Северен регион.