Прејди на содржината

ФК Кадино (Кадино)

Од Википедија — слободната енциклопедија
ФК Кадино
Целосно имеФудбалски клуб Кадино
Основан1969; пред 55 години (1969)
СтадионИгралиште Кадино
ПретседателМартин Јакимовски
ТренерБорче Мицевски
ЛигаВтора фудбалска лига - Запад
2019/20
(недовршена)
Втора лига - Запад, 10. од 10 места
Домашни бои
Гостински бои

ФК Кадиномакедонски фудбалски клуб од Кадино, скопско. Клубот моментално се натпреварува во Втората македонска фудбалска лига - Запад.

Историја[уреди | уреди извор]

Клубот бил основан во 1969 година.[1]

Титули[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Kadino (S)“. macedonianfootball.com. Посетено на 28 август 2019.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]