ФК Дојранско Езеро

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

ФК Дојранско Езеро е македонски фудбалски клуб од Нов Дојран. Клубот моментално игра во Третата македонска фудбалска лига - Југ.