ФК Добарце

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Логото на ФК Добарце

ФК Добарце - 07 (алб. KF Dëbërca - 07) е македонски фудбалски клуб од село Добарце, тетовско. Клубот е формиран на 30 септември 2007.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]