ФК Дебрца

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од ФК Дебарца)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

ФК Дебрца, познат и како Дебарца - македонски фудбалски клуб од село Белчишта, Општина Дебрца. Клубот се натпреварува во 3 МФЛ - Југозападен регион. Во ФК Дебрца својата кариера ја има почнато познатиот македонски репрезентативец, Данчо Целески.