ФК Бродмидоу Меџик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
ФК Бродмидоу Меџик
Magic Logo.jpg
Целосно име Фудбалски Клуб Бродмидоу Меџик
Основан 1966
Терен Вондерерс Овал
Њукасл, Нов Јужен Велс
(Капацитет: 3,500)
Team colours
Kit body yellowshoulders.png
Team colours
Team colours
Team colours
Team colours
Домашни бои
Team colours
Kit body thinyellowsides.png
Team colours
Kit right arm yellowshoulders.png
Team colours
Team colours
Team colours
Гостински бои

ФК Бродмидоу Меџик, англиски: Broadmeadow Magic FC (порано Њукасл Македонија, (англиски: Newcastle Macedonia; Бродмидоу Јунајтед, (англиски: Broadmeadow United); Хамилтон Ред Стар, англиски: Hamilton Red Star) — австралиски фудбалски клуб основан од страна на македонски доселеници во 1966 година.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]