ФК Борец (Жилче)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

ФК Борец е поранешен македонски фудбалски клуб од село Жилче, Општина Јегуновце којшто долг период има настапувано во трета македонска фудбалска лига .

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Фејсбук страница

Галерија